Son dönemde popüler olan deep fake uygulamalarına yenileri eklenmeye devam ediyor. Xpression Camera özellikle çevrim içi derslerde, toplantılarda yeni bir akım başlatacakmış gibi görünüyor.

Xpression Camera uygulaması son dönemin popüler deep fake konseptini baz alıyor. Yani yüz hareketlerini haritalandırarak bunu farklı vücutlara yerleştirebiliyor. Bu sayede istediğiniz ünlü kişinin yüz hatları haline gelebiliyorsunuz.

Uygulamanın dikkat çekici yönü ise yüz ifadenizin Zoom ile görüntülü derslerde, Twitch ile canlı yayınlarda veya YouTube ile videoda anlık olarak başka bir vücuda yerleştirilebilmesi. Özellikle canlı ders sırasında öğrenci pijamalarıylayken yüz ifadesini günlük kıyafetli portresinin üzerine eklemesine vurgu yapılmış. Bu sayede günlük kıyafetle derse katılıyor algısı yaratılmış. Üstelik görünene göre bu eklemeler fark edilmeyecek şekilde ve oldukça başarılı. Kıyafet değişikliğinin yanı sıra Mona Lisa, Cengiz Han, Albert Eınsteın gibi isimlerin yüz ve kostümlerine bürünmek de mümkün.

Xpression Camera uygulaması bilgisayarınızdaki standart web kamerasının yerine geçerek çalışıyor. Yakın zamanda macOS için yayınlanacak uygulama sonrasında da Windows sistemlere sunulacak.

Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: macOS 10.14 veya daha yenisi
  • Donanım: 4 GB RAM ile minimum Intel Core i3 2.5Ghz veya AMD FX 4300 2.6Ghz; Intel HD Grafik 4000 / Nvidia GeForce 710 / AMD Radeon HD 6450; 1280×768 veya daha yüksek ekran çözünürlüğü