YouTube, geçtiğimiz sene başlattığı ve Premium abonelerine açık olan mini oyunların oynanabildiği “Playables” hizmetini bütün kullanıcılara açtı.

news9live.com

YouTube, geçen yıl başlattığı ve Premium abonelere özel mini oyunlar sunan “Playables” hizmetini şimdi tüm kullanıcılar için erişilebilir hale getirdi. Artık, web sitesi, Android veya iOS uygulaması aracılığıyla YouTube’da oyun oynayabilirsiniz.

YouTube’un kütüphanesinde, satranç ve bulmaca oyunlarından Angry Birds Showdown, Trivia Crack ve Cut the Rope gibi popüler mobil oyunlara kadar 75’in üzerinde oyun mevcut. Oyunlara ulaşmak için Keşfet menüsünden Playables bölümüne tıklamanız yeterli. Türkiye’de henüz kullanıma sunulmayan bu hizmet, yakında kademeli olarak erişime açılacak.

Son zamanlarda teknoloji şirketleri, kullanıcıları cezbetmek ve platformda tutmak içim gündelik oyunlar sunmaya başladı. Daha önce Netflix, LinkedIn ve New York Times benzer oyun hizmetlerini kullanıcılara sunmuştu. Youtube da aynı yola girerek, kullanıcılarına eğlenceli zaman geçirmelerini sağlayacak oyun hizmetini devreye aldı.