YouTube geliştiricileri, popüler video paylaşım platformunun mobil uygulamasına iki kullanışlı özellik ekleyecek. İşte detaylar…

Arama devi Google, popüler video platformu YouTube‘un mobil uygulamasına yeni özellikler ekleyecek. Bu işlevler şu anda kısıtlı sayıda bir kullanıcı tarafından test ediliyor.

Bildiğiniz üzere “Döngü” seçeneği YouTube’un masaüstü sürümünde uzun süredir yer alıyor. Bu seçenek artık mobil uygulamada da kullanılabilecek. Bu sayede Youtube kullanıcıları, videoyu sürekli olarak yeniden başlatmaya gerek kalmadan arka arkaya istedikleri kadar izleyebilecekler.

YouTube’un mobil uygulamasına eklenen bir diğer özellik ise videolardan kısa klipler oluşturulabilmes, olacak. Kullanıcılar videolardan 60 saniye uzunluğa kadar klipler oluşturarak bunları başkalarıyla paylaşabilecekler. Bu özelliğin kullanabilmesi için arayüze makas sembolü yerleştirildi.

Bu özellikler şu anda yalnızca bazı cihazlarda kullanılabiliyor ve henüz test sürecinde. YouTube’un bu özellikleri ne zaman herkese kullanıma sunacağı ise henüz belli değil.