YouTube, reklam engelleme eklenti ve hizmetlerini devre dışı bırakıyor. Bir Amerikan sosyal haber, tartışma sitesi olan Reddit’in paylaşımına göre tüm YouTube kullanıcıları reklam izlememek için YouTube Premium’a geçmek zorunda kalacak.

YouTube ile ilgili tüm kullanıcıları ilgilendiren bir gelişme yaşandı. YouTube’un, bazı kullanıcılara reklam engelleyici uygulamaları ile ilgili bildirim gönderdiği ortaya çıktı. Yakın bir gelecekte reklam engelleme hizmetleri, YouTube’da çalışmayacak.

Söz konusu gelişme Amerikan haber ve tartışma sitesi Reddit’te ortaya çıktı ve Google moderatörleri tarafından da doğrulandı. YouTube, yavaş yavaş tüm kullanıcıları Premium abonesi olmaya zorlayacak gibi görünüyor.

YouTube’un Reklam Engelleyici Kullanan Kullanıcılara Gönderdiği Mesaj:

YouTube’da reklam engelleyicilere izin verilmez

• Bir reklam engelleyici kullanıyor olabilirsiniz.

• Reklamlar, YouTube’un milyarlarca kullanıcı için ücretsiz kalmasını sağlamaktadır.

• YouTube Premium ile reklamsız bir deneyim yaşayabilirsiniz. İçerik oluşturucular ise aboneliğiniz üzerinden ekstra ödeme alabilir.”

YouTube tarafından kullanıcılara gönderilen mesajda da görüldüğü üzere bu bildirim ile Premium’un avantajlarından bahsedildi ve kullanıcılar YouTube Premium kullanmaya davet etti. Reklam engelleyici uygulamaların devre dışı bırakılması anlamına geliyor ve engelleyici kullanımı kısıtlandığında YouTube’daki reklamlardan kurtulmanın hiçbir yolunun kalmayacak.