Amerika Birleşik Devletleri merkezli uluslararası yayınlanan günlük finans ve haber gazetesi Wall Street Journey tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre Google, çevrimiçi oyunları YouTube için yeni bir olası gelir kaynağı olarak görüyor. Çevrimiçi video paylaşım ve sosyal medya platfofmu YouTube kullanıcılarının hangi cihazı kullandıkları önemli değil: Gazeteye göre oyunlara hem mobil hem de masaüstünde erişilebilecek.

Kullanıcılar, Android ya da iOS cihaz farketmeksizin, bunları bir web tarayıcısı ya da bir aracı uygulama kullanarak YouTube web sitesinde oynatabilecekler. Rapor şu anda test için birkaç oyunun mevcut olduğunu bildirirken özellikle Stack Bounce’u vurguladı. Oyuncuların zıplayan bir topla tuğla katmanlarını parçaladığı reklam destekli bir Apple abonelik servisi olan arcade oyunudur.

YouTube Üzerinden Basit Oyunlar Oynamak Mümkün Olacak

WSJ’nin haberine göre YouTube, “Playables” adlı bir özellik üzerinde çalışıyor. Playables ile YouTube kullanıcıları, mobil ve masaüstü fark etmeksizin platform üzerinde basit oyunlar oynayabilecek. Bu sayede YouTube sitesi, iOS, Android ve ChromeOS uygulamaları ufak oyunlara ev sahipliği yapacak