YouTube Music, tasarımında bazı değişikliklere gidiyor. Yakın zamanda gelecek olan güncelleme kapsamındaki yenilikler, geniş çapta kullanıma sunulacak. İşte detaylar…

Popüler müzik dinleme platformu YouTube Music bu yılın başlarında tabletler için görünümleri yeniden tasarlamıştı. Günden güne kendini geliştirmeye devam eden YouTube Music’in görünümünde bazı iyileştirmeler tespit edildi. YouTube Music’in Android uygulamasına yakında Material You düğmeleri eklenebilir.

YouTube Music uygulaması içerisine bir çalma listesine girdiğiniz zaman İndir ve Kitaplığa ekle seçeneklerinin altında Karıştır ve Oynat düğmelerinin yer aldığını görürsünüz. Eskiden Karıştır ve Oynat düğmeleri dikdörtgen bir şekilde karşımıza çıkıyordu. Ancak söz konusu yeni güncelleme ile bu tuşlar Material You görünümü alarak daha oval bir hal alacak.

Bu özellik bazı kullanıcılar tarafından zaten kullanılıyordu. Ancak şu an için geniş çapta kullanıma sunulmadı. Fakat yakında gelecek yeni bir güncellemeyle birlikte bu tasarım ülkemize de gelecek.

Tasarımda yapılan bir diğer yenilik ise YouTube Music‘in ana sayfasında yer alıyor. Ana Sayfa akışının üst kısmında yer alan ruh hali filtreleri (Enerji, Spor, Odaklanma, Rahatlama, ve İş) artık kapsül şeklindeki oval tasarım yerine köşeleri yuvarlatılmış dikdörtgenler içerisinde bulunacak.