Popüler müzik platformu YouTube Music, şarkı jeneriği özelliğini kullanıma sunmaya başladı. Söz konusu özellik sayesinde şarkının söyleyeni ve yazarı gibi bazı özellikler görüntülenebilecek.

YouTube’a ait müzik dinleme platformu YouTube Music, kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla her geçen gün platforma yenilik katmaya devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bir rapora göre şirket, şarkı ve albüm jeneriğini kullanıma sunmaya başladı.

9to5google.com

Bir Amerikan sosyal haber, tartışma sitesi olan Reddit’in bir kullanıcısının pay ekran görüntülerine göre YouTube Music, şarkı jeneriği özelliğini kullanıma sunuyor. Bu özelliğe ulaşmak için öncelikle dinlediğiniz şarkıdaki üç noktaya tıklamanız gerekiyor. Daha sonra şarkı jeneriğine bak seçeneği ile şarkıyı seslendiren sanatçıya, şarkının yazarına, yapımcısına hatta müzik meta verilerinin nereden geldiğine erişebilirsiniz.

9to5google.com

Söz konusu özellik bazı bölgelerde kullanıma sunuldu ve ülkemize henüz gelmedi. Ancak yakın bir zamanda kullanıma sunulacak bir güncelleme ile özelliğin geniş çapta kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor.