YouTube, Android uygulamasının önemli bölümü olan Keşfet bölümünü kaldırıyor. Keşfet bölümünün yerine kullanıcıların daha hızlı erişebilecekleri bir gezinti paneli eklenecek.

Web ve mobil uygulamalarına sürekli farklı yenilikler getiren YouTube’un son yeniliği Keşfet menüsüne oldu. YouTube Android uygulamasında Keşfet sekmesinin yerine bir menü simgesi eklenecek.

YouTube Keşfet İçin Yenilikler

YouTube Android uygulaması için sol üst kısımda yer alan Keşfet butonu için ayrı bir sayfa getiriyor ve burada 5 farklı kategori menüsü bulunuyordu. Yeni tasarım ile kullanıcının ayrı bir sayfaya geçmesi istenmiyor.

Keşfet butonu yerine getirilen bir gezinti menüsü normalde yeni sayfada yer alan kategorileri bu alana ekliyor. Trendler, Müzik, Oyun, Spor, Filmler ve Canlı başlıkları ile kullanıcılar hızlı bir şekilde listelere erişim sağlayabiliyor. Bunların yanında yeni buton ayrıca sağa doğru yapılacak bir sürükleme ile gelecek. Bu yeni butona sadece Anasayfadan ulaşılabiliyor. Söz konusu buton iOS uygulamasında şimdilik yer almayacak. Deneysel özelliğin yıl bitmeden Android kullanıcılarına sunulacağı öngörülüyor.