Yerli sağlayıcısı BluTV, geçtiğimiz aylarda duyurduğu Yeşilçam isimli dizinin yayın tarihini duyurdu.

Yeşilçam isimli dizi duyulduğu günden beri konuşulan ve izleyicilerin ilgisini çekmeyi başarmış bir dönem dizisi. Merakla beklenen dizi çok yakında izleyicileri ile buluşuyor. Türkiye’nin popüler yerli video akış platformlarından biri olan BluTV’nin yeni yerli dizisi Yeşilçam’ın yayınlanacağı tarihi belli oldu ve duyuruldu.

Dizinin yayın tarihi Nisan olarak açıklanmıştı ancak ne yazık ki net bir tarih verilmemişti. Geçtiğimiz saatlerde BluTV’nin resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşım ile dizinin net yayın tarihi duyuruldu. Yeşilçam dizisi 22 Nisan’da ilk bölümü ile BluTV abonelerine sunulmuş olacak.

BluTV’nin ilk dönem dizisi olma özelliği taşıyan Yeşilçam isimli dizinin BluTv tanımlaması ise şu şekilde: “1960’lar Türkiye’sinde, Yeşilçam’ın altın çağında bir yeniden doğuş hikayesi.” 

Dizinin yönetmen koltuğunda Çağan Irmak oturuyor. Yapımcılığını Sibel Tuna’nın üstlendiği ‘Yeşilçam’, Sunset Film tarafından platformda yerini alacak. Dizinin başrolünde ise şu sıralar Kağıttan Hayatlar filmi ile gündemde olan Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci yer alıyor.