Bu yıl çıkması beklenen yeni emoji listesinden örnekler açıklandı. İşte pembe kalpten, sallanan yüze; zencefilden, Wi-Fi’a iOS ve Andoid’e gelecek olan 31 yeni emoji…

Unicode Consortium’un listesi, metin ve çevrimiçi mesajlardaki resimler ve semboller aracılığıyla söylenebilecekleri genişleten 31 yeni emoji içeriyor. Emoji 15.0 versiyonu ile iOS ve Android’e gelecek olan yeni emojiler arasında kablosuz bağlantı (Wi-Fi) emojisi de dikkat çekiyor.

Bu sürüm, geçen yılki hamile insanlar, koltuk değneği ve düşük pil işareti içeren 112 emojilerinden çok daha küçük bir sürüm. Kısa ve öz sürüm, çevrimiçi olarak çoğunlukla olumlu bir yanıtla karşılandı. Bununla birlikte emojiler, yayınlanmadan önce son bir onay sürecinden geçecek.

Emoji referans web sitesi Emojipedia, bazı emojilerin son halini yapmayabileceğini, ancak bu aşamaya ulaşanların çoğunun onaylandığını söyledi.

Eylül’de Kullanıcılarla Buluşacak

Kaz emojisinin eklenmesi, oyuncuların korkunç bir kazın kontrolünü ele geçirdiğini gören modern bağımsız oyun hit Untitled Goose Game ile karşılaştırmalar yaptı. Bu tasarım tanıdık gelse de, telefonlarda göründüğünde birebir aynı görünmeyebilir.

Unicode Konsorsiyumu’nun 2022 ve 2023’te kullanıma sunacağı emojilerin taslak listesinde 31 farklı emoji önerisi bulunuyor. Kamuoyuyla paylaşılan taslak emojilerin eylül ayında son halini alması bekleniyor.