Geçtiğimiz haftalarda satışa çıkan soğutması küçük olan PlayStation 5 modeli için bir test yayınlandı. Test sonucuna göre Playstation 5 daha daha serin çalışabiliyor.

Eski Modele Göre 11 Derece Daha Soğuk

Bilindiği üzere seçtiğimiz haftalarda yeni bir PS5 modeli satışa çıkmıştı. Söz konusu modelin soğutması daha küçük ve model çıktığından beri PS5’teki ısının nasıl değişeceği merak konusu. Bununla birlikte konuya ilişkin olarak Sony’den henüz bir açıklama gelmiş değil.

www.videogameschronicle.com

Bugün içerisinde teknoloji ve oyun kanalı olan Hardware Busters isimli kanalda yeni model ile eski modelin ısılarının karşılaştırılmana yönelik bir test yapıldı. Yapılan bu teste göre ortaya atılan iddialar yalanlandı. Hardware Busters’ın yaptığı testlerde yeni modelin CPU’sunun eski modele göre 11 derece daha soğuk çalıştığı ancak belleğin 8 derece daha sıcak çalıştığı sonucu elde edildi. Henüz Sony’den resmi bir açıklama gelmemiş olmakla birlikte yapılan bu testler kesin bir sonucu vermiyor. Söz konusu testlerin sonucu cihazdan cihaza bile değişiklik gösterebilmekte.