Yandex’in Türkiye ofisini kapatma kararı aldığı bilgisi edinildi. Edinilen diğer bilgilere göre şirket, ekim ayı itibarıyla Türkiye’deki ofisini kapatacak.Şirket Türkiye’de hizmet vermeye devam edecek fakat yönetim işlerini Rusya’daki ofisten yürütecek.

Marketing Türkiye’den edinilen bilgiye göre e-ticaret, navigasyon, mobil uygulama ve reklamcılık alanlarında Türkiye’de faaliyet gösteren Yandex, Türkiye ofisini kapatma kararı aldı. Son yıllarda Türkiye pazarında özellikle e-ticaret ve navigasyon alanındaki başarılı projelerle öne çıkan markanın bu sürpriz kararının arkasında pandemi sürecinde düşen gelirler yatıyor. Ancak Marketing Türkiye’den edinilen bilgiye göre Yandex, Türkiye operasyonu başarılı ve kârlı olmasına rağmen bu kararı global önlemler doğrultusunda aldı. Yandex Türkiye ofisinde çalışanlar Ekim ayı itibariyle görevlerini noktalayacak.

Yandex, Türkiye’deki Hizmetlerine Devam Edecek Mi ?

Yandex, Türkiye’deki ofisini kapatma kararı aldı ancak yine Marketing Türkiye’den edinilen bilgilere göre marka Türkiye’deki ürünleriyle hizmet vermeye devem edecek. Ancak bu hizmetler direk markanın Rusya’daki ofisinden yönetilecek. Bu doğrultuda yeni dönemde Yandex ile işbirliği yapmak isteyen markalar Rusya ofisiyle iletişim kurmak durumunda.