Xiaomi, Weibo üzerinden yaptığı açıklamalarla yeni ürününü duyurdu. Şirketin yeni ürünü akıllı telefon ya da diğer alışılagelmiş teknolojik ürünlerin aksine daha sıradışı kabul edilebilecek olan, bir akıllı kapı kilit sistemi. FaceID benzeri bir yüz tanıma özelliğini barındıran ‘Smart Door Lock Pro’ isimli ürün, anahtarlı kilitlere duyulan ihtiyacı ortadan kaldırabilir.

Bu yeni ürüne ilişkin detaylı bir açıklama yapılmadı ancak paylaşılan bir poster, Smart Door Lock Pro’nun FaceID benzeri bir yüz tanıma sistemi içerdiğini kanıtlıyor. Bir kullanıcı, Smart Door Lock Pro’nun bu özelliğini kullanarak yüzünü tanıtıp, herhangi bir kapının kilidini anahtara ihtiyaç duymadan yalnızca yüzünü kullanarak açabiliyor.

gizchina.com

Yetkililer, Smart Door Lock Pro’yla ilgili kapsamlı bir açıklama yapmadı. Fakat ürünün çeşitli işlevselliklere sahip olacağını tahmin etmek yanlış olmaz. Örneğin bir tüketici, bu ürünü kullanarak evinin kilidini açabileceği gibi, eve girmesini istediği biri için sisteme yüzü tanımlanmış kişi olarak uzaktan komut verebilir.

Xiaomi’nin yüz tanıma sistemine sahip kapı kilitleri konusunda ilk girişimi Smart Door Lock Pro değil. Şirket, iki yıldan uzun bir süredir çeşitli kapı kilidi sistemleriyle karşımıza çıkmaktaydı.

Xiaomi Smart Life Resmi Weibo tanıtıcısı üzerindeki Smart Door Lock Pro posteri , şirketin bu ürünü 4 Kasım’da piyasaya süreceğini gösteriyor. Posterden bakıldığında, ürünün tanıtım sloganı “Ön kilit yerinde değil, bir adım yerinde”.

gizchina.com