Xiaomi CEO’su Lei Jun iki yıldan fazla bir süredir güncellenmeyen Mi MIX serisinin unutulmadığını, Mi MIX 4’ün bu yıl çıkacağını resmen açıkladı. Şirket bunun yanında kalem destekli bir tablet üzerinde çalışıldığını da açıkladı.

gizchina.com

Xiaomi, Mi MIX akıllı telefon serisi için iki yıldan fazla bir zamandır yeni bir telefon üretilmedi. Dev teknoloji şirketi Xiaomi, sonunda Mi MIX 4‘ün piyasaya sürüleceğine dair ilk resmi açıklamayı yaptı.

Şirket CEO’su Lei Jun dün gerçekleştirilen konferansta, bu konuya dair bazı açıklamalarda bulundu. Tecrübe sahibi yöneticiye göre Xiaomi’nin tüm teknolojik gelişmeleri Mi MIX ile  tek cihazda toplanacak.

Maalesef hala telefonun teknik özellikleri hakkında bilgi yok. Sadece gelecek aylarda piyasaya sürüleceği ve fiyatının 1.500 dolar olacağı biliniyor.

Bu arada şirketin yeni bir tablet çıkarmaya hazırlandığı da öğrenildi. Xiaomi Mi Pad 5 olarak adlandırılması beklenen modelle ilgili detaylar kısıtlı ancak Lei Jun bu tabletle birlikte ilk kez kalem desteği sunacaklarını söyledi.