Çinli teknoloji devi Xiaomi, son dönemin gündem olan sosyal ağlarından Clubhouse’a rakip niteliğinde olabillecek olan uygulaması MiTalk’ı piyasaya sürdü.

Yakın zamanda kapatılan Xiaomi MiTalk messenger, şirket tarafından yeniden canlandırıldı. Clubhouse sosyal ağı formatında tekrar canlandırılan uygulama Android kullanıcılarına sunuldu bile.

Xiaomi, orijinal MiTalk uygulamasının 19 Şubat 2021’de tamamlandığını açıkladı ve bir hafta sonra güncellenmiş olan halini piyasaya sundu. Güncellenmiş MiTalk, Clubhouse platformunun sahip olduğu özelliklere sahip bir platform haline getirildi. Profesyoneller için sesli sohbet uygulaması olarak kullanılacak. Eksi yönü ise eski MiTalk hesabının programın yeni sürümüne aktarılamıyor olması.

Xiaomi’ye ait uygulamanın ilk kullanıcıları, kapalı beta testlerine başladı. Bu sürümden sonra herkesin bir davetiye ile hesap oluşturabileceği söyleniyor. MiTalk uygulaması sayesinde farklı sektörlerdeki profesyonellerin fikirlerini dinleyebilir ve tartışmaya dahil olabilirsiniz. Bunun yanında ilgi alanınız olan konular oluşturabilir, bu sayede arkadaşlarınızla, sektörünüzden kişilerle veya aynı pozisyonda çalıştığınız kişiler ile iletişim kurabilirsiniz.

Şubat ayı başlarında, sosyal ağ Clubhouse, Çin’de engellenmişti. Xiaomi’nin yeni hizmeti MiTalk uygulamasının herkesin kullanımına açılacağı tarih henüz geliştiriciler tarafından belirtilmedi.