Xiaomi yakın bir zamanda yeni amiral gemisi akıllı telefonlarını satışa sunacak. Çin’deki nedenlerden dolayı tanıtım etkinliği ertelenen ve bu yüzden henüz tanıtımı bile gerçekleşmeyen Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro yarım milyon civarındaki ön sipariş aldı.

Xiaomi 13 serisi Aralık ayının başında tanıtılacakken ileriki bir tarihe yani 8 aralığa ertelendi. Bunun yanında şirket cihazları Çin’deki e-ticaret platformlarında ön siparişe açtı.

JD.com internet sitesindeki Xiaomi mağazasında Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro için sırasıyla 182.596 ve 157.481 ön sipariş alındığı bildiriliyor. Serinin yoğun ilgi görmesi zaten bekleniyordu. Yarım milyona yakın rezervasyon da bunu doğrulamış oldu.

Fiyat Etiketleri de Sızmıştı

Xiaomi CEO’su Lei Jun seriye dair çarpıcı açıklamarda bulundu. Jun akıllı telefonlarla ilgili olarak açıklamalarında Xiaomi 13 serisi sadece yıllık amiral gemimiz değil, aynı zamanda üç yıllık uzun bir çalışmanın eseri. Xiaomi 13 serisinin herkesi özel hissettireceğine inanıyorum” ifadelerine yer verdi. Kısa bir zaman önce de Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro’nun fiyat etiketleri internete sızdırılmıştı. Sızdırılan bilgilere göre standart modelin konfigürasyona göre 615 ila 770 dolar arasında değişen fiyatlarla satılacağını gösteriyor. Pro modelin fiyat aralığı ise 755 ila 925 dolar civarında olacak.