Microsoft, bildiğiniz üzere her ay Xbox live gold üyelerine ücretsiz oyunlar sunuyor. Nisan ayında Xbox Live Gold üyelerine sunacağı ücretsiz Xbox One ve Xbox 360 oyunları da belli oldu.

Her ne kadar verilen oyunlar arasında Xbox Series konsolları için oyun bulunmasa da bu oyunları geriye uyumluluk sayesinde Xbox Series S veya Xbox Series X‘te de sorunsuz bir şekilde deneyimleyebilirsiniz. Nisan ayı için verilen oyunları ise şöyle :

Xbox One

Vikings: Wolves of Midgard

Vikings: Wolves of Midgard bir aksiyon rol yapma oyunudur. Oyuncuların kendi karakterlerini yarattıkları, oyuncuların karakter görünümlerini, cinsiyetlerini ve niteliklerini seçebilirler.

Truck Racing Championship

ETRC’nin (Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası) kendine özgü tüm özelliklerini taşıyan oyun, yarış tutkunlarına yepyeni bir sürüş deneyimi sunuyor. 5 ton ağırlığında 1.000 beygirlik bir kamyonla 12 rakibe karşı yarışmak istiyorsanız bu oyun tam size göre!

Xbox 360

Dark Void

Oyunun hikayesi II.Dünya Savaşı’ndan önce geçiyor ve Bermuda Üçgeni’nde uçarken başka bir dünyaya ışınlanan “William Augustus Gray” adlı bir kargo pilotunun etrafında dönüyor.

Hard Corps

Rising modunda oyuncular silahlar, zırhlar ve karakter yetenekleri için çeşitli yükseltmeler ve özelleştirmeler satın almak için kullanılan seviyeler boyunca puan toplayabiliyor. Arcade modu ise Rising moduna kıyasla daha zor bir mod.