Automattic firması podcast dünyasının en sevilen platformlarından Pocket Casts’ı satın aldığını açıkladı. Platformun özellikleri WordPress’e entegre edilecek.

Kullanıcıların değişik konular üzerinde konuştukları yayın biçimini ifade eden podcast kavramı giderek büyüyor ve aldığı yatırımlar da günden güne artıyor. Pek çok platform gibi podcast girişimi satın alma akımına WordPress de dahil oldu.

WordPress çatı firması Automattic yaptığı açıklama ile Pocket Casts ekibini satın aldığını duyurdu. Bu satın alım ile WordPress ve Pocket Casts arasında derin bir entegrasyon gerçekleşeceği belirtildi. 

Pocket Casts Satın Alındı

Pocket Casts masa üstü ve mobil platformların en beğenilen podcast uygulamaları arasında yer alıyor. Kullanım kolaylığı sunan ara yüzü, kaydetme özelliği, cihazlar arası senkronizasyon özelliği, kaldığın yerden devam etme özelliği ve ülkelere göre en çok dinlenen listeleri gibi diğer bir çok kullanışlı özelliği sayesinde kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor. Ücretli olarak ise Apple Watch desteği, masa üstü uygulamaları, tema desteği gibi extra uygulamalar yer alıyor.

Pocket Casts satın alımdan sonra da bağımsız olarak çalışmayı sürdürecek. Şirketin kurucuları aynı şekilde çalışmaya devam edecek. Yakın dönemde WordPress için Pocket Casts eklentilerinin kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor.