Çıktığından beri sürekli olarak güncelleme alan Windows 11’de sorunlar devam ediyor. Şimdi ise Windows 11’in Dosya Gezgini’nde enteresan bir sorun ile karşılaşıldı.

Windows 11 Dosya Gezgininde Sorun

Windows 11’i Dosya Gezgini’nde yaşanan yeni sorun, bir Amerikan sosyal haber, tartışma sitesi olan Reddit’te “Lieuallen” isimli bir kullanıcı tarafından keşfedildi. Kullanıcı geçtiğimiz Ocak ayında Reddit’te konuyla ilgili paylaşımda bulunmuştu. Dosya Gezgini’nin kapatılmadığında aralıklarla ön plana çıktığını bildirmişti. Birçok Reddit kullanıcısı da söz konusu hatayı doğruladı. Ancak hatanın kaynağı ve hangi aralıklarla yaşandığı belirsiz.

Yorum kullanıcıları soruna yönelik olarak otomatik oynatmayı devre dışı bırakma, PowerShell’e bir satır ekleme gibi yöntemler paylaşsa da ne yazık ki bu uygulamaların hiçbiri kalıcı çözüm değil. Ancak Techspot, yeni bir düzeltmenin Windows 11 Dev ve Canary yapılarında kullanıma sunulduğunu açıkladı. Bu nedenle Windows 11 için planlanan yakın zamanlı bir güncelleme yayınlanarak sorunun giderileceği tahmin ediliyor.