ABD merkezli çok uluslu yazılım devi Microsoft, bilgisayarınızda kayıtlı olan Wi-Fi şifrelerini görüntülemenin pratik bir yolu için çalışıyor. Söz konusu özellik Windows 11 işletim sisteminde kullanıma sunulacak.

Söz konusu Wi-Fi şifresi görüntüleme özelliği, bu hafta Windows Insider programı üyelerine sunulan 23466 numaralı önizleme yapısında yer alıyor.

Windows kullanıcıları için bir Wi-Fi ağının şifresini bulmak pek kolay bir işlem değil. Kullanıcı, kablosuz ağların kayıtlı şifrelerini görüntülemek istiyorsa, komut satırı çalıştırması gerekiyor.

Windows 11’de Wi-Fi Şifresini Kolayca Görmek Mümkün Olacak

Bundan böyle Windows 11 kullanıcılarının, kablosuz ağlara kayıtlı şifrelerini görüntülemek amacıyla yapmaları gereken şey Ayarlar’a girmeleri ve sonra Ağ ve İnternet bölümüne girerek, Wi-Fi öğesini ve Bilinen Ağları Yönet’i seçmek. Sonrasında geriye yalnızca ilgilendiğiniz ağı seçmek kalıyor. “Wi-Fi güvenlik anahtarını görüntüle” seçeneğini tıklamak.

Söz konusu yenilik, Wi-Fi ağlarına kayıtlı şifreleri görüntülemeyi çok daha pratik hale getirecek. Söz konusu yeni özellik Windows 11’in beta sürümünde ortaya çıktı. İşletim sisteminin kararlı sürümlerine ne zaman ekleneceği ise henüz belirsiz.