Mesajlaşma devi WhatsApp kullanıcılara, kaybolan mesaj özelliği aktif edildiğinde 24 saat içerisinde silinmesini önleyen yeni bir güncelleme sunacak. İşte detaylar…

WhatsApp kullanıcılarına kaybolan mesaj gönderebilme olanağı sağlamıştı. 24 saatin sonunda kaybolan bu mesajlara tekrar ulaşmak mümkün değildi. Ancak WhatsApp bu durumu değiştirmek üzere.

Kaybolan Mesajlar Nasıl Saklanacak?

WhatsApp Beta sürümünde önümüzdeki günlerde yerini alacak olan yeni özellik, kaybolan mesajları tutmanıza imkan sağlıyor. Yani mesajların 24 saatin sonunda kaybolması gerekirken eğer kullanıcı özelliği aktif ederse sohbette tutulmaya devam edecek.

Kullanıcılar kaybolan mesajı saklama özelliğini pasif hale getirirse sakladığı mesajlar kaybolacak ve geri almak da mümkün olmayacak. Bu nedenle özelliği pasif duruma getirmeden önce iki kez düşünmek kullanıcılar için yararlı olacak. Kaybolan mesajları saklama özelliği henüz Beta sürümünde yer almadığından gelecek yılın ilk aylarında kullanıcılara sunulabilir. Bunun yanında kullanıcının yalnızca kendisi için sildiği mesajları geri alma özelliği de kullanıma sunulacak.