WhatsApp geliştiricileri WhatsApp uygulamasına eklenecek olan sesli sohbet özelliği üzerinde çalışıyorlar. Yeni özelliğin detayları ise şöyle…

Kaybolan sesli mesajlardan sonra, WhatsApp uygulamasının geliştiricileri bir başka yeni özellik olan sesli sohbetler üzerinde çalışıyor.

Söz konusu özelliğe dair bilgiler WhatsApp Android uygulamasının 2.23.7.12 sürüm numaralı beta sürümünde WhatsApp’ı takip eden bir web sitesi olan WABetaInfo tarafından keşfedildi. Test sürümünde grup sohbetleri kısmında yer alan menüde, görüntülü arama başlatma düğmesinin yanında sesli mesaj şeklinde bir seçenek bulunduğu görülüyor.

Yalnızca Katılımcılar Dinleyebilecek

Sesli sohbet hakkında henüz detaylı bilgi mevcut değil ancak yeni WhatsApp özelliği, grup sohbetlerinde sesli yayınlar yapılabilmesini sağlayacak. Benzer özellik Twitter, Telegram ve Clubhouse gibi diğer hizmetlerde de zaten kullanılıyor. Tüm sesli mesajlar uçtan uca şifrelenecek, iletilemeyecek ve kaydedilemeyecek.

Bunun yanında sızan bilgilere göre yalnızca sohbet katılımcıları bu mesajları dinleyebilecek. Sesli sohbet özelliği şu anda test aşamasında ve şirketin bu işlevi kullanıcılara hangi tarihte sunacağı belirsiz.