Mesajlaşma devi WhatsApp, gönderilen mesajlara emojilerle tepki verebilme ve bazı yeni özellikleri kullanıcıları ile paylaştı. Whatsapp’ın yeni özellikleri neler? İşte detaylar…

WhatsApp Blog’Da yer alan blog yazısına göre emoji ifadeleri artık uygulamanın en son sürümünde yer alacak. Eğlenceli ve hızlı ifadeler kullanıcılar tarafından çok tercih edilen yanıt çeşitlerinden biri. Mesajlaşma devi Whatsapp, gelecekte daha da geniş bir ifade yelpazesi oluşturacağını da duyurdu.

Emojilerle tepki verme özelliğinin yanında, artık WhatsApp’tan boyutu 2 GB’a kadar olan dosyaları uçtan uca şifreleme özelliğiyle korunmuş olarak tek seferde gönderilebilecek. Daha önceki 100 MB limitine göre bu artışın küçük işletmeler ve okul grupları arasındaki işbirliği için oldukça yararlı olacak gibi görünüyor.

512 Kişilik Gruplar

Daha büyük dosyalar için WiFi kullanımı öneren WhatsApp, yükleme veya indirme sırasında aktarma işleminin ne kadar süreceğini bildirmek için bir sayaç ekleyeceğini duyurdu.

Kullanıcı talebinin fazla olduğu konulardan birinin de sohbete daha fazla kişi ekleme olduğunu ve bu nedenle bir gruba eklenecek kişi sayısını arttıracaklarını açıkladı. Bir WhatsApp grubuna 512 kişi ekleme özelliğini aşamalı olarak kullanıma sunan WhatsApp, yıl boyunca daha fazla özellik paylaşacağının mesajını da verdi.