Yeni bilgilere göre WhatsApp video gönderirken sunacağı kalite seçenekleriyle, bu işi daha hızlı bir şekilde yapmanızı sağlayacak.

WABetainfo’nun verdiği bilgilere göre, WhatsApp geliştiricileri tarafından yaygın olarak kullanılan mesajlaşma uygulamasında yeni bir özellik test ediliyor. Yeni özellik, multimedya dosyalarının sıkıştırma derecesini seçme imkanı sunuyor ve video dosyalarını gönderirken zamandan ve mobil veriden tasarruf edilmesine yardımcı oluyor.

Görünüşe göre WhatsApp yakında yüklemeden önce video kalitesini seçme özelliği ile sağlayacak. Uygulamanın beta sürümünde, ek ayarlar menüsünde üç seçenek yer alıyor. “Otomatik” başlığını seçtiğinizde, bağlantı türüne bağlı olarak uygulamanın kendisi sizin için en uygun olan dengeyi kuracaktır.

Kullanıcılara değeri “En iyi kalite” olarak ayarlayarak videoları orijinal çözünürlüklerinde gönderebilme imkanı sunulacak ve “Veri Tasarrufu” modu ile videoyu önceden sıkıştırmanıza izin vererek gönderme süresinin kısalması sağlanacak. Söz konusu özellikler test aşamasında olmakla birlikte tahminen WhatsApp’ın bir sonraki sürümünde kullanıcılarla buluşacak.