WhatsApp yeni bir özelliğin üzerinde çalışıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar yakınındaki işletmelere kolayca ulaşabilecek. İşte detaylar…

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a dahil edilecek olan yeni bir özellik ortaya çıktı. WABetainfo, WhatsApp kodlarını inceleyerek yeni özelliği ortaya çıkardı. Söz konusu özellik WhatsApp’ın kullanıcı deneyimini büyük ölçüde değiştirecek gibi görünüyor. Peki WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik neler sunuyor?

WhatsApp geliştiricilerinin üzerinde çalıştığı yeni özellik, kullanıcıların yakın çevresindeki işletmelere ulaşmalarını sağlıyor. Kullanıcılar, WhatsApp’a dahil olacak olan yeni bir buton sayesinde yakın çevrelerindeki market, restoran, giyim mağazası ve diğer işletmelere anında ulaşabilecekler

wabetainfo.com

WhatsApp, bir anlamda bu özellik ile Google, Yemeksepeti ve Getir gibi uygulamalara rakip olacak. Çünkü kullanıcılar WhatsApp’ın “Yakındaki İşletmeler” özelliği sayesinde kendisine en yakın olan işletmelerin bir listesini görecek. Filtreler kullanılarak kategorize edilecek bu işletmelere market ya da yemek siparişi vermek pratik olacak.

Söz konusu özellik WhatsApp’ın Android ve iOS beta sürüm kodlarında yer alıyor ve özelliğin ne zaman beta sürümlere ulaşacağı, ve ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik belirsiz.