2020’nin sonunda ailesi ve sevdikleri ile birlikte sanal olarak vakit geçirmek isteyenler görüntülü görüşme imkanı sunan uygulamalara yoğun ilgi gösterdi ve bu zamana kadarki en çok günlük görüşme rekorunu kırdı.

Yeni yılın koronavirüs sebebiyle evlerde kutlanacak olması görüntülü görüşme uygulamalarına olan ilgiyi oldukça arttırdı. Yılın son gününde WhatsApp’tan yapılan görüşmeler yeni bir rekora imza attı.

Elde edilen bilgilere göre yılın son gününde WhatsApp‘tan toplam 1.4 milyar adet görüntülü görüşme ve sesli görüşme gerçekleştirildi. Bir günde en fazla görüşme yapma rekorunu kıran WhatsApp önceki yıl başına oranla yüzde 50 artış gösterdi.

Facebook Messenger ABD’de bu zamana kadarki en fazla grup video görüşmelerinde zirvede yer alırken Facebook ve Instagram canlı yayınları da toplamda 55 milyon yayın sayısı elde etti. Yılbaşı kutlamalarının lideri Facebook oldu.

Firma pandemi süresince meydana gelen büyük yoğunluğun sorun yaratmaması için sunucularına sürekli iyileştirmeler yaptığını belirtiyor. Teknik ekibin herhangi bir aksaklık durumunda hazır bir şekilde beklediğini belirtiyor.