WhatsApp, Android ve iOS cihazlar arasında sohbet aktarımını sağlayacak. Bundan böyle Android’de yer alan sohbetler iOS’a, iOS’daki sohbetler Android’e aktarılabilecek.

www.teknohall.com

Bilindiği üzere Android ve iOS işletim sistemindeki sohbetlerin birbiri arasında aktarımı mümkün değildi. Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanan kullanıcılar iOS işletim sistemine sahip bir cihaz kullanmaya başladığında sohbetleri Android cihazda kalıyordu ve İOS işletim sistemine sahip cihazda kullanımı mümkün olmuyordu. Bu durum iOS’dan Android’e geçen kullanıcılar için de söz konusuydu.

gsmarena.com

Bundan böyle WhatsApp‘ın yeni özelliği İOS ve andorid işletim sistemleri arasında sohbet aktarımını mümkün kılacak. WhatsApp’ın iOS işletim sistemindeki 22.2.74 beta sürümünde bulunan kaynak kodları, WhatsApp’ın sohbet aktarım özelliği getirdiği bilgisini açığa çıkardı. Söz konusu özellik ile iki cihazda da WhatsApp yüklüyken kablo veya Wi-Fi bağlantısı ile sohbet aktarımı mümkün olacak. Yani artık kullanıcının eski telefonunda yer alan sohbetler orada kalmayacak. İşletim sistemi ve cihaz farketmeksizin WhatsApp sohbetlerinin aktarımı mümkün olacak.