Whatsapp, kendine mesaj gönderme özelliğinin daha hızlı çalışması amacıyla yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Bu özellik şu anda iOS ve Android kullanıcıları için tasarlanıyor.

Bundan böyle WhatsApp kullanıcıları kendi numaralarına kolayca mesaj yollayabilecek. Bu sistem şimdilik yalnızca önceden seçilen Android ve iOS kullanıcıları tarafından ilgili beta sürümünde deneniyor.

Whatsapp Üzerinden Kullanıcıların Kendine Mesaj Göndermesi Kolaylaşıyor

Aslında bu özellik şu anda mevcut fakat kendi numaranızı kişi listenizde ayrıyeten görebileceğiniz özel bir sohbet ekranı bulunmuyor. Milyonlarca kullanıcı not almak, bazı önemli dosyalarını tutmak gibi amaçlarla tek katılımcılı gruplar bile oluşturdu. Yeni güncelleme ile artık ekranda “Kendinize mesaj gönderin!” seçeneği yer alacak ve artık kendinizi rehberinizde görebileceksiniz.

WaBetaInfo’nun haberine göre kendi numaranızla kendinize bir mesaj gönderdiğiniz takdirde bu mesaj diğer cihazlarınızda da yer alacak ve senkronizasyon sorunu yaşanmayacak.

Söz konusu özelliğin ne zaman bütün kullanıcılar için piyasaya sürüleceği henüz belli değil fakat kısa bir süre içerisinde kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor.