WhatsApp, geçen yıl kullanıma sunduğu kaybolan mesajlar özelliğine iki farklı seçenek daha ekliyor. Söz konusu mesajlar bundan böyle yalnızca 7 gün sonra değil, 24 saat ya da 90 gün sonra da silinebilecek. İşte tüm detaylar…

WhatsApp, geçen yıl mesajların belli bir süre sonra silinmesini sağlayan seçilebilir bir özellik eklemişti. Ancak bu özellikte zaman için bir seçenek yer almıyordu. Yakın bir zamanda ulaşabileceğimiz bu güncellemeyle, mesajların kaybolması için belirlediğimiz süre seçenekleri artacak.

Geçtiğimiz yıl kullanıcılarla buluşan kaybolan mesajlar özelliği, açıldığı takdirde bir sohbetteki mesajların atıldıktan 7 gün sonra kaybolmasını sağlıyordu. Fakat söz konusu işlem 7 gün seçeneğiyle sınırlıydı. Mesajlaşma uygulaması devi WhatsApp, insanların farklı zaman aralıklarında bu özelliği kullanmak isteyebileceği ve bu duruma yönelik eksikliği fark ederek yapacağı yeniliği duyurdu.

www.theverge.com

Mesajlar 24 Saat Ve 3 Ay Sonra Da Silinebilecek

Bir sonraki güncellemeyle birlikte artık WhatsApp’ta kaybolan mesajlar için 90 gün ve 24 saat seçenekleri de kullanıma sunulmuş olacak. Bu özellik, yine eskisi gibi teke tek sohbetlerde kullanılabilir bir özellik olacak. Bu özelliği her bir sohbet için ayrı ayrı aktifleştirmeniz gerekiyor. Mesajların 24 saatte silinmesini istediğinizde bunu bir kişinin sohbet ekranına girerek bu ayarlamayı yapabilirsiniz. Böylece attığınız her türlü mesaj ve medya içeriği, atıldığı zamandan 24 saat sonra silinmiş olacak.