WhatsApp’ta bir gruptan ayrılırken gruptaki herkesin ayrılan kişi ya da numarayı görmesi bildirim gruptan ayrılan kullanıcıları rahatsız ediyordu. Test edilen yeni özellik sayesinde artık diğer kullanıcılar gruptan ayrılan kişiyi göremeyecek.

Dünya çapında kullanılan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Şu anki kullanıma göre WhatsApp grubundan ayrılmayı seçtiğinizde uygulama sohbet sırasında kullanıcının gruptan ayrıldığını tüm grup üyelerine bildiriyordu. Mesajlaşma devi WhatsApp artık gruplardan rahatça ayrılmanızı sağlayacak bir özelliği test ediyor. 

Gruptan ayrılan kullanıcının konuşma ekranında belirmesi kullanıcıları rahatsız ediyordu. Ancak WhatsApp, kullanıcılarının bir gruptan ayrılacağı zaman yalnızca ayrılan kullanıcıya ve grup yöneticisine bildirim gönderen bir özelliği test ediyor.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde yer aldığı üzere test edilen özellik kullanıcılara sunulduğu zaman, kullanıcılar gruptan ayrılırken “Sadece grup yöneticisine ve size bildirim gönderilecek.” yazısının bulunduğu bir ekran belirecek. Henüz test aşamasında olan özelliğin yakın bir zamanda kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor.