WhatsApp bildiğimiz üzere Avrupa ülkeleri ve Avrupa ülkesi dışında kalan ülkeler şeklinde gruplama yaparak iki ayrı gizlilik sözleşmesi oluşturmuştu. Son saatlerde de WhatsaApp’ın gizlilik politikası kararı için değişiklik yaptığına dair haberler sosyal medyada dolanmaya başladı. Peki Whatsapp gizlilik sözleşmesi iptal edildi mi?

WhatsApp’ın durum ile ilgili resmi olarak herhangi bir kanaldan açıklamada bulunmadı. Fakat haberin güvenilir bir haber kaynağından yayılması sebebiyle bir çok insan ikna olmuş olacak ki, sosyal medyada bu paylaşımlar hızla yayılsın.

Yukarıda da belirtildiği üzere henüz gizlilik politikasının güncellenmesi gibi bir durum resmi bir kanaldan açıklanmadı. WhatsApp’ın kendi resmi sitesine girildiğinde de bunu görmek mümkün.

Resmi siteden alınmış ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere şuan için böyle bir durumun varlığından bahsetmek pek doğru olmayacak. Gizlilik sözleşmesi ne yazık ki halen Avrupa ülkeleri ve diğer ülkeler şeklindeki ayrımcılığı içeriyor. Durum netlik kazanana kadar bu tarz haberlerin sıkça duyulması olası.

Ülkemizi kapsayan gizlilik sözleşmesi hakkındaki detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.