Dünya çapında popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp 24 Ekim’den itibaren bazı iPhone modellerinde çalışmayacak. Peki WhatsApp hangi telefonlardan desteği kaldırıyor? İşte o telefonlar

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 24 Ekim’den itibaren bazı iPhone modellerinde çalışmayacak. WhatsApp kodlarını inceleyerek yeni özellikleri ortaya çıkaran WABetainfo tarafından aktarılan bilgilere göre iOS 12 öncesi iOS işletim sistemi çalıştıran iPhone modellerinde artık WhatsApp çalışmayacak.

WABetaInfo’nun paylaştığı ekran görüntüsünde, WhastApp’ın 24 Ekim 2022’den itibaren iOS 10 ve iOS 11 çalıştıran cihazlar için destek sunmamaya hazırlandığı görülüyor. Bununla birlikte WhatsApp’ın yardım belgelerinde yer alan “iOS 12 ve daha yenisini çalıştıran iPhone” ibaresi de WABetaInfo’nun iddialarını doğruluyor.

iPhone 5 ve 5c WhatsApp’ı Kullanamayacak

Tüm bunlar iPhone 5 ve iPhone 5c kullanıcılarının sonbahardan itibaren WhatsApp’ı kullanamayacağı anlamına geliyor. iOS 11 sürümünü kullanan iPhone 5S, iPhone 6 ve iPhone 6S kullanıcılarının ise WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilmek için ekim ayı itibarıyla cihazlarını iOS 12’ye yükseltmeleri gerekiyor.