Uzun yıllardır beklenen kişiye özel gizlilik ayarları sonunda Whatsapp’a geldi. Kullanıcı bilgileri artık tek bir kullanıcıya kapatılabilecek.

Dünya çapında yaygın olarak kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Geçtiğimiz ay beta kullanıcıları için sunulan yeni gizlilik özelliklerinin tüm kullanıcılara açıldığını duyurmuştu.

Whatsapp’ın Yeni Özelliği Neler Sunuyor?

Bilindiği üzere Whatsapp, günümüzde Profil Fotoğrafı, Hakkında, Durum ve Son Görülme ayarlarının yalnızca kişilerim, herkes veya hiç kimse olarak ayarlanabilmesine imkan tanıyor.

Kullanıcılara gizlilik konusunda ayrıntılı bir kontrol imkânı tanıyacak olan yeni güncelleme, gizlilik ayarlarının artık bir kullanıcıya ya da belirli kullanıcılara özel ayarlanabilmesini sağlayacak.

Bunun yanında uygulamanın Hesap / Gizlilik ayarlarında yer alan Son Görülme, Profil Fotoğrafı, Hakkımda ve Durum sekmelerinin altına eklenen ‘Şunun Dışında Kişilerim…‘ seçeneği, kullanıcıların bireysel ayar yapmalarını büyük ölçüde kolaylaştıracak.

Görünüşe göre Whatsapp, kullanıcı taleplerini önemsemeye devam edecek. kulak vermeye devam edecek. Mesajlaşma uygulaması devi WhatsApp, en son bu haftanın başında uygulamaya Android’den iOS’a geçişi hızlandıran yeni bir özellik eklemişti. Eklenen yeni özellik ile de WhatsApp’ın kullanıcıları memnun edeci nitelikte özellikler katmaya devam ettiğini söyleyebiliriz.