Dünya çapında yaygın olarak kullanılan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp için yeni bir özellik test ediliyor. Whatsapp 100 MB olan maksimum dosya gönderme limitini 2 GB’a yükseltme üzerinde çalışıyor.

WhatsApp geliştiricileri Whatsapp uygulamasında 2 GB‘a kadar dosya gönderme özelliğini test etmeye başladı. WABetaInfo isimli sitenin verdiği bilgilere göre 2 GB’a kadar dosya gönderme özelliği şu anda Arjantin’de sınırlı sayıda beta test kullanıcısı tarafından test ediliyor.

wabetainfo.com

WhatsApp kullanıcılara sadece 100 MB boyutuna kadar dosya gönderme imkanı sunuyor. Dolayısıyla maksimum dosya boyutunun 2 GB’a yükseltilmesi oldukça önemli bir gelişme olacak. Bu gelişme dahilinde popüler mesajlaşma uygulamasının rakiplerinin gerisinde kalmak istemediği sonucunu çıkarmak mümkün.

Özellik Telegram’da İki Yıldır Yer Alıyor

WhatsApp’ın bir numaralı rakibi Telegram 2020 yılından bu yana kullanıcılarına 2 GB’a kadar dosya gönderme imkanı sunuyor. Dosya gönderme limitindeki artış henüz şirket tarafından resmi olarak onaylanmadı. Tüm kullanıcılar için ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor.