YouTube, VPN kullanarak daha düşük maliyetli abonelikler edinen kullanıcıların hesaplarını iptal etmeye başladı. İşte ayrıntılar ve yeni döneme ilişkin bilgiler!

YouTube, VPN kullanarak daha ekonomik abonelikler elde eden kullanıcıların hesaplarını sonlandırmaya başladı.

YouTube Premium’da VPN’siz Dönem

İçerik platformlarının abonelik ücretleri genellikle ülkelere göre değişiklik gösteriyor. Kullanıcılar, daha uygun abonelikler bulabilmek için VPN kullanarak farklı ülkelerden abonelik yapma yöntemini tercih ediyorlar. Ancak, YouTube bu uygulamaya olumsuz yaklaşıyor.

Reddit üzerinde yayınlanan bilgilere göre, birçok kullanıcının farklı ülkelerden VPN kullanarak YouTube Premium abonelikleri satın aldığı durum, YouTube tarafından iptal edilmeye başlandı. YouTube müşteri hizmetleri bu iptalleri doğruladı ve kullanıcıları kendi ülkelerinde yeni abonelik başlatmaları konusunda yönlendirdi.

YouTube’un abonelik ücretlerini belirlerken, her ülkenin ekonomik koşullarını ve tüketici beklentilerini göz önünde bulundurduğu biliniyor. VPN kullanarak daha düşük maliyetli abonelikler elde etmek, YouTube’un bu ülkelerde gelir kaybına neden olabilir. Bu sebeple VPN ile yapılan aboneliklerin iptal edilerek, kullanıcıların kendi ülkelerinde aboneliklerini yenilemeleri isteniyor.