Sokak hayvanları için geliştirilen Helpimal isimli uygulama, sokak hayvanlarına yardım etmek isteyenlerin bir araya geldiği en büyük platform olmayı hedefliyor.

Helpimal sokak hayvanlarına yardım etmek isteyen insanların bir araya topluyor ve bunu alışılmışın dışında bir konsept ile yapıyor. Dışarıda yardıma muhtaç bir sokak hayvanı ile karşılaştınız ve o an yardım edemeyecek durumdasınız. Hayvanın bulunduğu noktayı işaretleyip, fotoğraf ve açıklama ekleyerek çevrenizdeki hayvanseverlere uyarı gönderebilirsiniz. Harita üzerinden çevrede yardıma muhtaç sokak hayvanlarının konumuna ulaşılabiliyor.

Uygulama içerisinde düello oyunu ve resim eşleştirme oyunu yer alıyor. Katıldığınız düelloya göre kedi veya köpek maması gönderebileceksiniz. Düelloya ek olarak günlük görevler yapılarak mama hakkı elde edebiliyorsunuz. Görevlerden kazanılan mamalar ise sokak hayvanlarına dağıtılıyor.

10 üniversite öğrencisi tarafından Türkiye’de geliştirilen ve 7 ayda 19 bin kullanıcıya ulaşan bu yararlı uygulamayı ücretsiz olarak  App Store ve Play Store’dan indirebilirsiniz.