Teknoloji günümüzde hemen her alanda çok önemli bir konuma sahip. Enstrümanlar da zaman ilerledikçe dijitalleşiyor, kullanımları kolaylaşıyor. Adı üflemeli olan ancak havaya gerek duymadan melodi çıkarabilen “EWI Solo” da dijitalleşen enstrümanlar arasında.

EWI Solo Özellikleri

EWI Solo, “geleneksel akustik nefesli enstrümanlarda bulunan tüm etkileyici müzik yetenekleri ve kontrolü” ve oyuncunun performansının tüm nüanslarını yeniden üretebilen bir hoparlör vaat ediyor. Enstrüman, tek bir şarjla 12 saate kadar çalışabiliyor. Aynı zamanda 200’den fazla yerleşik ses barındırıyor.

Rüzgar tonlarının yanı sıra, bu kitaplık elektronik yamalar içeriyor. Bunun yanında yankı, gecikme ve koro efektleri eklenebiliyor. Hem perde hem de akort ayarlanabiliyor.

EWI, USB MIDI ve 1/4 inç ses çıkışı bağlantıları ve ayrıca 1/8 inç kulaklık jakı ve Aux girişine de sahip.

Performans denetleyicileri, nota aralığını ayarlamanıza olanak tanıyan oktav silindirleri, portamento eklemek için bir kayma plakası ve eğilme aralığı için bir eğim bükme plakası içeriyor. Favoriler özelliği ile programlar kaydedilebiliyor ve geri çağırılabiliyor.

EWI Solo, tüm ana parmak stillerine (flüt, obua ve saksafon) uyum sağlıyor ve ayrıca bir EVI (Elektronik Valf Enstrümanı) parmak moduna sahip.

EWI Solo’nun fiyatı ise 499$.