Twitter, geçtiğimiz günlerde yeni bir özellik olan Süper Takip özelliğinin duyurusunu yapmıştı. Duyurunun ardından Twitter kullanıcıları sert tepki gösterirken tepkilerini #RIPTwitter hashtagi ile paylaştı.

Twitter, bu durumun fazladan tweet, bir topluluk grubuna katılma ya da bir haber bülteni şeklinde olabileceğini belirtti. Twitter, yatırımcılar için düzenlediği sanal bir etkinlikte planlarını açıkladı.

Ayrıca, yeni bir rakip olan yalnızca sesli sosyal ağ Clubhouse’da popüler olduğu kanıtlanan canlı bir sesli tartışma hizmetinin test edildiğini de belirtti. Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, konuya ilişkin “Neden insanların bize inanmadıklarıyla başlamıyoruz” ifadelerini kullandı. “Üç eleştiri var: yavaşız, yenilikçi değiliz ve güvenilir değiliz.”

9to5mac.com

2006 yılında lansmanı yapılan ve 2018’de ilk yıllık karını kaydeden Twitter, 2023’te gelirini ikiye katlamayı beklediğini söyledi. Ayrıca CCS Insight’tan analist Ben Wood, “Twitter, bu yeni hizmetle yeni gelir akışlarını artırmanın yollarını tartışmasız bir şekilde arıyor” dedi. “Yeterince çekici içeriğe sahip olanlar için bu hizmet çekici olabilir, ancak ortalama Twitter kullanıcısı için büyük maaş günleri sağlamanın zor olacağını umuyorum.” açıklamalarından bulundu.

Haber, Twitter kullanıcıları arasında karışık tepkiler aldı. Sosyal medya danışmanı Matt Navarra, takipçilerine en sevdikleri hesaplar için prim ödemeye hazır olup olmayacaklarını sordu ve% 85’i ödemeyeceğini belirtti.

Bir Twitter sözcüsü, Super Follow’un bu yıl piyasaya sürüleceğini ifade ediyor.