Kaliforniya menşeli Amerikan uluslararası ulaşım ağı şirketi olan Uber’e yeni özellikler eklendi. Kullanıcılar yemek, konser gibi etkinlikler için rezervasyon yapabilecek.


Bu yeni özellik, Uber Keşfet, Uber uygulamasında yer alan bir sekme olacak. Kullanıcılar, Uber Cüzdanları ile bilet satın alabilecek veya zaten uygulamada üzerinden ödeme yapabilecek. Bu değişiklikler sayesinde çok yönlü bir hale gelen araç çağırma uygulamasının karlılığının artması muhtemel.

Araç Çağırma Özelliğinden Daha Yüksek Gelir!

Şirket , pandemi sırasında Uber Eats bakkal , içecek ve hazır dağıtım hizmetlerine yoğun yatırım yapmıştı ve bu hizmetler araç çağırma ayağından daha iyi performans göstermeye devam ediyor. İki hizmetin verileri kıyaslandığında, teslimat geliri 2.42 milyar dolarken, temel araç çağırma geliri 2,28 milyar dolar ile şirkete daha yüksek gelir sağladı.

Keşfet sekmesinde, yiyecek ve içecek, sanat ve kültür, gece hayatı, müzik ve şovlar dahil olmak üzere kategoriler yer alacak ve kullanıcılara geçmişte seyahat ettikleri yerlere göre kişiselleştirilmiş öneriler sunulacak. ″Şimdi oraya git” özelliği sayesinde kullanıcılar daha önce satın aldıkları varış noktasına bir yolculuk rezervasyonu yapabilecek.