Uber her geçen gün daha da artan benzin fiyatları sebebiyle ABD’deki müşterilerinden yakıt için ek ücret talep etmeye başlıyor. Söz konusu durum iki ay geçerli olacak ve ek ücretlerin tamamı sürücülere ve kuryelere aktarılacak.

California merkezli taksi ve yemek teslimat hizmeti Uber, benzin fiyatlarının artması sebebiyle ABD’deki müşterilerinden 16 Mart’tan itibaren ek ücret almaya başlayacak. Müşteriler sürücünün yakıt giderlerinin bir kısmının karşılanması için cüzi bir miktar daha ödeme yapacak.

Peki Ek Ücret Ne Kadar?

Taksi çağırıldığında müşterilerden yolculuk başına 0.45 ila 0.55 dolar, Uber Eats yiyecek siparişlerinde 0.35 ila 0.45 dolar ek ücret alınacak. Söz konusu ek ücretler artan yakıt maliyetlerine katkı sağlamak amacıyla sürücülere ve kuryelere tümüyle aktarılacak.

Yakıt için ek ücret uygulaması iki ay geçerli olacak. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş ABD’de benzin fiyatlarının artmasına ve dünya genelinde bir yakıt sorununa neden oldu. Uygulama süresinden şu an için iki ay olarak bahsedilse de savaş durumuna göre bu süre uzayabilir ya da kısalabilir.