Bir zamanların çok ses getiren ve tartışmalara neden olan uygulaması Uber geri döndü. Uber kullanıcıları mail ile bilgilendirdi.

Uber geri dönüşünü şu sözlerle duyurdu;

“Uber’e Türkiye’de uygulanan erişim engeli, mahkeme kararına uygun olarak bugün itibarıyla resmen kaldırıldı. Uygulamamız sarı taksilerle İstanbullular’a hizmet vermeye devam edecek. Türkiye’deki kullanıcılarımızla yeniden buluşacağımız için heyecanlıyız.”

Uber bir sonraki yolculuğunuza özel %20 indirim avantajı sağlıyor. Mailde bulunan kodu “şimdi kullan” butonuna tıklayarak uygulama üzerinden kullanabiliyorsunuz. Mailde bu avantajın 14 Şubat’a kadar 1 yolculuk için geçerli olduğu belirtiliyor. Yolculuk başına uygulanabilecek maksimum indirim tutarının 30 TL olduğu ve promosyon Sarı Taksi ve Turkuaz Takside geçerli olduğu da ifade ediliyor.

Sağlığı Koruma Amaçlanıyor

Bildiğimiz üzere koronavirüs nedeniyle tüm kurum, kuruluş ve şirketler sağlık konusunda çeşitli önlemler aldı. Söz konusu şirketin geri dönüşü de koronavirüs dönemine denk geldi. Şirket sağlık önlemleri konusunda da açıklama yapmayı ihmal etmemiş. Uber’in sağlık konusunda yaptığı açıklamalar şu şekilde;

“Uber’le yolculuk yaparken güvende hissetmenizi istiyoruz. Bu yüzden Kapıdan-Kapıya Güvenlik Standartları’mızı hayata geçirdik. Uber’in yaratıcı teknolojisinden güç alarak, sağlık kuruluşlarının yönlendirmelerine uygun şekilde hazırlanan bu yeni önlemler ile platformumuzu kullanan herkesin sağlık ve güvenliğini korumayı amaçlıyoruz.”