Twitter’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Jack Dorsey, eski firmasındaki toplu işten çıkarmalara değinerek Twitter’ı “çok hızlı” büyüttüğü için özür diledi. İşte detaylar…

Bildiğimiz üzere sosyal medya devi Twitter, son zamanlarda Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık bir anlaşmayla platformu satın alması ve ardından bir hafta sonra mevcut çalışanların yarısı işten kovmasıyla gündemde. Twitter’ın eski CEO’su toplu işten çıkarmalar nedeniyle özür diledi.

Musk ise, şirket günde 4 milyon dolardan fazla kaybederken şirketin işgücünü kesmekten başka seçeneği olmadığını ifade etti.

Mikroblog sitesinde yayınlanan bir açıklamada, Kasım ayında CEO görevinden ayrılan Jack Dorsey, Twitter personelinin “güçlü ve dirençli olduğunu söyledi. Eski CEO Dorsey : “Şu an ne kadar zor olursa olsun her zaman bir yolunu bulacaklar. Birçoğunun bana kızgın olduğunun farkındayım. Herkesin neden bu durumda olduğunun sorumluluğu bana ait: Şirket büyüklüğünü çok hızlı büyüttüm. Bunun için özür dilerim.” ifadelerini kullandı.

Odak Noktası Maliyetleri Düşürmek

Görevden almalara rağmen Bay Musk, firmanın politikalarının “kesinlikle değişmediğini” belirtti. Volkswagen, General Motors ve Pfizer dahil olmak üzere bir dizi büyük marka son günlerde Twitter ile reklam harcamalarını durdurdu. Platformun gelirinin neredeyse tamamı şu anda reklamlardan geliyor ve Bay Musk, kullanıcıların doğrulanması için aylık 8 dolar abonelik ücreti alma planları da dahil olmak üzere, maliyetleri düşürmenin ve platformdan farklı şekillerde para kazanmanın yollarını arıyor.