Android cihaz sahibi Twitter kullanıcıları tweet’lerdeki metnin bir bölümünü seçemiyordu. Kullanıcılar metnin bir bölümünü seçmek istediklerinde metnin tamamı panoya kopyalanıyordu. Twitter bu durumu ortadan kaldırıyor.

Twitter’ın Android sürümünde bir tweet’teki metni seçme imkanı yer almıyordu. Gönderi içerisindeki metnin sadece bir kısmını kopyalamaya çalıştığınızda uygulama tweet’in tamamını panoya kopyalıyordu. Yakında bu durum ortadan kalkacak gibi görünüyor.

Oldukça basit bir işlem olan metnin yalnızca istenilen kısmını kopyalamak Android kullanıcıları için mümkün değildi. iOS cihazlarda metin seçimine olanak sağlanıyor. Günden güne yeni özelliklere sahip olan sosyal medya küçük fakat eksikliği hissedilen bu özelliği Android kullanıcılarına da sunacak.

Android kullanıcıları için Tweet’teki metni seçme özelliği şu anda test aşamasında. Yakında uygulamaya eklenerek tüm android kullanıcılarına sunulacak. Söz konusu özellik basit görünüyor olsa da bir çok android kullanıcısı için oldukça önemli ve sevindirici olacak.