Elon Musk, her geçen gün Twitter’da değişiklik ve kısıtlamalar getirmeye devam ediyor. Tweet görüntüleme konusunda getirilen kısıtlamanın ardından şimdi de TweetDeck ücretli oluyor! İşte detaylar…

TweetDeck ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Bundan böyle tek bir zaman akışı yerine, ilginizi çeken belirli içerikleri görüntülemenize ve bunları yan yana düzenlemek için sütun eklemenize olanak tanıyan TweetDeck yalnızca hesapları onaylı olanlar için kullanılabilir olacak. Musk, bu yeni politikanın 30 gün içinde uygulanacağını duyurdu.

Online kontrol paneli Tweetdeck, İşletmeler ve haber kuruluşları kadar kullanıcılar arasında da yaygın olarak kullanılıyordu. Tweetdeck, 30 gün sonra sadece Twitter Blue abonelerinin kullanımına sunulacak.

TweetDeck Ücretli Oluyor!

Musk’ın açıklamasına göre, yapay zeka şirketlerinin sistemlerini eğitmek amacıyla Twitter dahil sosyal medya platformlarından veri toplaması ve bu verileri kullanması kullanıcı deneyimini etkiliyor ve bu sınırlamaları geçici acil durum önlemi olarak nitelendiriyor.

Musk’ın platformda sürekli olarak yaptığı değişimler kullanıcıları Twitter muadili uygulama arayışına yöneltti. Bluesky ile birlikte merkezi olmayan sosyal medya platformu Mastodon, Meta Threads gibi uygulamalar da Twitter benzeri sosyal medya plaformu arayışında olan kullanıcılarının ilgisini çekiyor. Tüm bunlarla birlikte Twitter Blue abonelerinin sayısının her geçen gün hızla düştüğünü de belirtelim.