Elon Musk’ın başına geçmesinden sonra sıkça gündeme gelen popüler sosyal medya platformu Twitter’da bir kullanıcı, milyonlarca kişiye bedava film izletti üstelik görüntüler bir kaç gün boyunca platformda yayınlandı.

Twitter Blue abonelerine maksimum 60 dakikalık video yüklenmesine izni veriyor. Twitter Blue abonesi olmayan kullanıcılar için video yükleme süresi 10 dakika. Twitter Blue abonesi bir kullanıcı, hafta sonu Super Mario filminin tamamını platforma yükledi.

Nisan ayında vizyona giren The Super Mario Bros. Movie (Süper Mario Kardeşler Filmi) adlı filmden görüntüler Twitter’da birkaç gün boyunca yer aldı. Dokuz milyonun üzerinde kullanıcı yeni Super Mario filmini ücretsiz olarak izledi.

9 Milyonun Üzerinde İzlenme

Telif hakkını ihlal eden video, Pazar gününe kadar platformda yer aldı. Sonrasında film kaldırıldı ve paylaşan kullanıcı platformdan uzaklaştırıldı. Telif hakkıyla korunan filmlerin paylaşılması durumu Twitter’da daha önce de karşımıza çıkmıştı. Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı, Avatar gibi gişe rekoru kıran filmler de platformda yer almıştı ancak bunlar fragman gibi kısa görüntülerdi. Super Mario Bros. filmi, iki parça olarak önce ilk saati ve ikinci kısım olarak 32 dakikası şeklinde paylaşıldı.

Super Mario Kardeşler Filmi, dünya genelinde 1 milyar doların üzerinde hasılat yaparak gişe rekoru kırdı ve Amerika’da art arda dört hafta en çok izlenen film olmayı başardı.