Twitter düzenleme düğmesi özelliğini test etmeye hazırlanıyor. Öncelikle Twitter Blue abonelerin kullamına sunulacak olan özellik, kullanıcıların yarım saat içinde geri dönüp tweet’lerini düzenlemelerini sağlayacak.

Twitter, geçen hafta bir düzenleme düğmesini test ettiğini duyurmuştu. Söz konusu özellik, geniş çapta yayınlanmadan önce, seçilen ülkelerde Twitter Blue abonelerinin kullanımına sunulacak. 

Twitter Düzenleme Özelliği Nedir?

Çok beklenen Twitter düzenleme özelliği, kullanıcıların 30 dakika içinde geri dönüp tweet’lerini düzenlemelerine imkan sağlayacak. Düzenleme özelliği sayesinde tweet’inizi 30 dakika içerisinde 5 kez düzenleyebileceksiniz.

Twitter’a eklenecek olan yeni düzenleme düğmesi, kullanıcıların tweetlerini 30 dakikalık bir süre içinde beş kez düzenlemesine izin verecek. Twitter kullanıcıları bu süre içerisinde yazım hatalarını düzeltebilecek, medya dosyalarını yükleyebilecek ve etiketleri düzenleyebilecek.

Söz konusu düzenleme düğmesinin ilk etapta Yeni Zelanda’daki Twitter Blue abonelerinin Twitter hesaplarında yer alacağı iddia ediliyor. Söz konusu özelliğin daha sonra Avustralya, Kanada ve ABD’deki Twitter Blue kullanıcıları için yayınlayacağı ve zamanla farklı ülkelere de yayılacağı söyleniyor.