Twitter özel mesaj kutuları dolu olan ve mesaj kutusunda yer alan herhangi bir konu, cümle ya da kelimeye erişmek isteyen kullanıcılar artık metin içi terimler de dahil detaylı arama yaparak aradıklarına ulaşabilecek.

Whatsapp’ta yer alan ve sık ihtiyaç duyulabilen sohbette ara özelliği ile aynı işleve sahip özelliği kullanıma sunuyor. Twitter mesaj kutusu bir Whatsapp sohbeti kadar yoğun olmasa da çok takipçili ya da mesaj kutusunda fazla sohbet yer alan kullanıcılar için kullanım kolaylığı sağlayan bir özellik olacak.

Özel Mesajlarda Gelişmiş Arama Sunuluyor

Açıklamalarda Twitter özel mesaj kutusunun mesaj içeriklerini de bulabileceği bilgisi yer alıyor. Daha önce sadece kullanıcıların ve grup sohbetlerinin isimleri aranabiliyordu.

Bunun yanında yapılan denemelerde söz konusu özelliğin 2 yıl öncesine kadar gittiği bilgisi elde edilmiş. Hem metin içi terimler hem de kişi isimleri 2019 yılına ait verileri içermiyor. Yani daha eski yıllara ait mesajlara ulaşma imkanı yer almıyor.

Söz konusu özellik 2021 yılının sonlarında Android’e gelecekti. Apple kullanıcıları için ise daha önce kullanıma sunulmuştu. Yine web tarafında da detaylı arama kullanıma sunuldu.