Twitter, kullanıcıların tweetlerine gelen yanıtlar üzerinde daha fazla hakimiyet sahibi olabilmesi amacıyla yeni özellikler geliştiriyor. Şirketin ürün tasarımcısı Paula Barcante, şu anda geliştirme aşamasında olan Filtreleme ve Sınırlama özelliklerini paylaştığı tweetlerle duyurdu.

engadget.com

Barcante, söz konusu özelliklerin kullanılmasına yönelik kararın kullanıcıya ait olduğunu belirtti. Kullanıcıların paylaştıkları tweetlere gelen yanıtlar potansiyel olarak zararlı kullanıcıya bu kontrolleri açmak isteyip istemediği sorulacak.

Filtreleme özelliğiyle zararlı veya istenmeyen bir yanıt tespit edildiğinde tweeti yazan ve yanıt veren kullanıcılar haricindeki kişilere yanıt gösterilmeyecek. Sınırlama tarafında ise topluluk kurallarını bir süredir ihlal eden kullanıcılar tweetlere yanıt verme hakkını kaybedecek.

Bacante, konuyla ilgili çalışmalar yürüttüklerini belirterek: “Bunlar otomatik kontroller olacağından %100 doğru olmayabilirler. Bu nedenle, filtrelediğimiz yanıtları ve bu işlemleri geri almak için sınırladığımız hesapları incelemenize izin verme seçeneğini de araştırıyoruz.” ifadelerini kullandı.