Popüler sosyal medya platformu Twitter, yakın zamanda yaptığı paylaşımda Instagram’ın yakın arkadaşlar özelliğine benzer nitelikte olan yeni özelliği Çevreler’i duyurdu.

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde tam 44 milyar dolara Twitter’ı satın aldığını duyurmuştu. Bu satın alımla popülerliği artan sosyal medya uygulaması Twitter, bu kez tweet’lerini yalnızca istediği kişilerle, istediği bir toplulukla özel olarak paylaşmak isteyen kullanıcıları için Instagram’ın yakın arkadaşlar özelliğinin bir benzeri olan yeni özelliğini duyurdu.

Twitter, yakın bir zamanda yaptığı paylaşımda “Bazı Tweetler herkes içindir ve diğerleri sadece seçtiğiniz kişiler içindir. Şu anda, daha küçük bir kalabalıkla paylaşmak istediğinizde Tweetlerinizi görebilecek 150 kişiye kadar eklemenizi sağlayan Twitter Circle’ı test ediyoruz.” sözleriyle Circles (Çevreler) adını verdiği yeni özelliği duyurdu.

Şimdilik 150’ye kadar alıcı seçilmesine imkan tanıyan Circles isimli özelliğe ait alıcı sayısının gelecekte artacağı öngörülüyor