Türkiye temsilcisi atamayan firmalara bant genişliği kısma cezasının uygulanmasına kısa bir zaman kaldı. Twitter da nihayet ülkemiz için bir temsilci belirlemeyi kabul etti. Twitter’a temsilci şartı yüzünden para cezaları ve bazı kısıtlamalar uygulanmıştı.

Sosyal medya mecralarına geçtiğimiz yıl kabul edilen kanun ile belirli şartlar getirilmişti. Bu şartlara uymayanlara da reklam yasağı ve bant kısıtlaması gibi yaptırımlar uygulanıyordu. Twitter de kurallara uymayı bir kaç cezadan sonra kabul etti.

Sabah gazetesinin yayınladığı bilgilere göre Twitter da ülkemizde temsilci bulundurmayı kabul etti. Bu sayede en aktif sosyal ağlardan birisi olarak görülen Twitter’ın da ülkemizde doğrudan iletişime geçilebilen bir temsilcisi olacak.

 Twitter temsilci durumuna en uzun direnen isimdi. Önce 10 milyon TL ve 30 milyon TL olarak iki aşamalı para cezasına çarptırılan Twitter’ın sonraki aşamada ise Türkiye’den reklam alması yasaklanmıştı.

Bant genişliğini daraltma cezasının uygulanmasına kısa bir zaman kalmıştı ki Twitter de temsilci atamayı sonunda kabul etti. Bu sayede büyük problemlere sebep olabilecek cezayı almaktan kurtulmuş oldu. Facebook, Instagram, YouTube ve TikTok’dan sonra Twitter da temsilci atayan platformlar arasına girmiş oldu. Şu anda temsilci şartını hala sağlamayan tek mecra ise Pinterest.